GÖKBORA, 1983 yılında Türkiye’nin dış ticaret alanında gösterdiği gelişmeye paralel olarak nakliye sektöründe hizmet arz etmek amacıyla kurulmuştur.

AVRUPANIN HER YERİNDE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDEN ULUSLARARASI BİR LOJİSTİK MARKASIYIZ

1983 yılında 10 araç ve 20 personelle başlayan yapılanmamız, yurt dışı tesis, filo ve personel yatırımlarımız ile bugünkü gücüne ulaşmıştır. Kendi belirlediğimiz hizmet standartlarımızı her geçen gün aşmak için çıktığımız bu yolda, 1000’i aşan Gökboralı ile hizmetinizdeyiz.

Özmal araçlarımızın ve uzman kadromuzun bizlere sağladığı kuvvet ile taleplerinize hızlı, gerçekçi ve güvenilir yanıtlar vermeyi sürdürüyoruz.

Müşterilerimize sağladığımız katma değeri arttırmak amacı ile teknoloji yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederken çevrecilik konusunda, Avrupa standartlarına tam uyum politikamız, 40 yıllık deneyimimiz, 8 Ülkeye uzanan yapılanmamız ve %100 Türk sermayemiz ile hizmet ihracatı yapmaya devam etmekteyiz.

1954 başlayan geçmişimiz, 1983 yılında Gökbora’nın kurulumu ile isim kazanmıştır.

Firmamızın temelleri 1954 yılında İstanbul’un şirin bir komşusu olan Tekirdağ ilinde Fahrettin Çak tarafından atılmıştır. Başlangıçta inşaat, akaryakıt ve otomotiv sektörlerini iştigal edinen yapı, İstanbul’a taşınarak faaliyetlerini burada geliştirmiştir. 1983 yılında Türkiye’nin dış ticaret alanında gösterdiği gelişmeye paralel olarak nakliye sektörüne hizmet arz etmek amacıyla Gökbora A.Ş. kurulmuştur.

Başlangıçta 10 araç ve 20 personelle çıkılan yolda ciddi mesafeler alınmış ve gerek yurt dışı şirketleriyle yapılmış olan işbirlikleri gerekse personel, tesis, araç kalite ve miktarlarında yapılan yatırımlarla 1983 yılından başlayarak büyük mesafeler katetmeye ve misyonunun gereğini uygulamaya devam etmektedir.

Şirket, yönetim anlayışında, taşra aile geleneğini çoktan geride bırakırken, kurumsal yapılanma ve kalite sertifikasyon programlarını başarıyla tamamlayıp bir bayrak yarışı şeklinde başlayan aile şirketi kimliğini, günümüzde tümden terk etmiş, modern iş uygulamalarını şirket kültürüne yansıtarak, nakliye unsurlarının tüm modellerini bünyesine katmış, hareket alanlarında global bir yapıya dönüşmüştür.

LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE BİR DÜNYA MARKASINA DOĞRU…

Dünya bir taraftan hızlı ulaşımın ve iletişimin sonucu olarak küçülerek küreselleşirken, diğer taraftan Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik şartlar dış ticarete, özellikle ihracata yönelmesini kaçınılmaz kılmıştır. Dış ticaret için üretilen malın kalitesi ve fiyatı kadar, fiziki mal akışı ve hizmet kalitesi de son derece önem arz eder hale gelmiştir.

Bu noktadan yola çıkan yönetimimiz, gerek yerli gerekse uluslararası birçok müşterisinin beklentilerini en üst seviyede tatmin edebilmek amacıyla, boyut değiştirmeye karar vermiş ve bu konuda önemli adımlar atmıştır.

Bu kapsamda;

– İspanya’nın Barcelona şehrinde Gokbora S.L.
– Fransa’nın Paris şehrinde Gokbora SARL
– Almanya’nın Duisburg şehrinde Gokbora GmbH
– İtalya’nın Sistiana ve Trieste şehirlerinde Gokbora SRL
– Romanya’nın Bükreş şehrinde Gokbora SRL
– Bulgaristan Sofia şehrinde Gokbora OOD
– Azerbaycan’ın Bakü şehrinde Gokbora MMC ünvanlı şirketlerimiz kurulmuştur.

Araç filomuz yenilenerek arttırılmış ve filo yönetim politikamız, her yıl düzenli araç yenilemeleri devam edecek şekilde sistemleştirilmiştir. Ofis personelimiz ve sürücülerimiz için mevcut olan eğitim programlarımıza yenileri ilave edilmiştir.

Özellikle 2020 yılında bütün tedarik sistemlerini teste tabi tutan pandemi ile beraber firmamızın lojistik sektörünün hizmet standartlarına uyumu ve alt yapımızın sağlamlığı bir kere daha vurgulanmıştır. Dijitalleşmeyi olumlu yönde etkileyen bu süreçte, bilişim altyapımızın bir süre önce geçmiş olduğu bulut sisteminin faydalarını görmekle beraber, Bu sistemin ,bize kazandardığı mobil uygulamalarımızda çalışmalarımıza sürat ve esneklik katmıştır..

Kuruluşunun 40.yılına yaklaşırken , açılışını yaptığımız İtalya/ Sistiana depomuz sektörde kalıcılık ilkesi ile çıktığımız bu yolda ,bizi bir dünya markası olmaya bir adım daha yaklaştırmıştır.

Çevrecilik konusunda filomuzun çoğunluğunu Euro 6 özellikli araçlar ile yenilemiş olmamız, öncü olarak Adana depomuzda solar çatı projemizi, tesislerimizde yağmur suyu arıtma sistemlerinin devreye sokulmuş olması ve binek pazarlama araçlarımızda elektrikli otomobilleri tercih etmemiz bizi 40.yıl hedeflerimize daha da yakınlaştıran niteliktedir.

%100 Türk sermayeli bir firma olmanın gururu ile devam ettiğimiz bu yolda, Türkiye’nin bugün yakaladığı seviyenin üzerinde, daha büyük başarılara hep birlikte ulaşmak ümidiyle…

KALİTE POLİTİKAMIZ

 • Tüm faaliyetlerimizi müşteri odaklı  planlamak ve yürütmek,
 • Müşterilerimize daima, zamanında ve doğru bilgi akışı sunmak,
 • Oluşabilecek hataları sonradan düzeltmek yerine, oluşmasına fırsat vermeden gerekli tedbirleri almak,
 • Yerine getiremeyeceğimiz bir hizmet için söz vermemek ve söz verdiğimiz her hizmeti sağlamak,
 • Sadece karayolu hizmetlerini değil aynı zamanda bu alandaki diğer  hizmetleri de  alternatif  olarak   geliştirmek,
 • Şirketimizin karlılığını, yüksek  fiyat  politikası  ile  değil, verimli ve kaliteli hizmetle arttırmak,
 • Hizmet üretirken, topluma doğal çevreye ve insanlığa yararlı olmak için özen  gösteren bir  bilinçle hareket  etmek,
 • Temel motivasyon başarma onurudur ilkesiyle takım ruhunu oluşturmak,
 • Firmalar arasındaki farkların, insanlar tarafından yaratıldığı bilinciyle hareket ederek , insana ve teknolojiye yatırım yapmak,
 • Aynı kalite ve değerleri paylaşan yeni partner ağları oluşturmak ,
 • Toplam kalite yönetimi felsefesini kurum kültürü olarak benimsemek,
 • Kuruluşumuz kapsamı ile ilgili olan tüm tarafların ihtiyaç ve beklentilerini analiz ederek, bu ihtiyaç ve beklentileri karşılayabilmek için gerekli faaliyetleri gerçekleştirmek,
 • Risk odaklı yaklaşımı benimseyerek süreçlerimizi sürekli iyileştirmek
 • Müşterilerimiz ve tüm paydaşlarımız için stratejilerimiz yönünde iş sürekliliğimizi kesintiye uğratmadan özveri ile çalışmak.

 

Şeref ÇAK

İdari Başkan

10.08.2022

KALİTE TARİHÇEMİZ

Gökbora ISO 9001 : 2015 ve 27001:2022 Bilgi Güvenliği ve Kalite Yönetim Sistemi faaliyetlerini, gereklerini ve prosedürlerini yerine getiren ve bunu belgelendirmiş bir firmadır.Gökbora; firma merkezi İsviçre’de bulunan
Swiss Safety Center AG Certifications yapılan belgelendirme tetkiki sonucu ISO 9001 : 2015 ve 27001 : 2013 belgelerini almıştır.

Ayrıca her yıl Swiss Safety Center AG Certifications tarafından standartlara uygunluğunun takibi için takip tetkik denetimi yapılmaktadır. Gökbora; müşteri odaklılık ilkesiyle yola çıkarak müşteri memnuniyetini, müşteri beklentileri en üst düzeyde karşılamayı hedeflemektedir.

MİSYONUMUZ

Uluslararası Nakliyat/Depolama/Dağıtım hizmetlerini gelişen teknolojisi ile müşterisine, çalışanına, çevreye ve yasalara saygılı olarak veren bir kuruluş olmak.

VİZYONUMUZ

Sektörde örnek, öncü, güvenilir olmayı ve istikrarla büyümeyi uzun vadede gerçekleştiren bir uluslararası Nakliyat/Depolama/Dağıtım markası olmak.

Gelecek nesillere verilen önemden gücünü alan yeşil lojistik kavramı Gökbora’nın çalışma biçimlerini ve yatırım stratejisinde ciddi bir rol oynamaktadır. Euro 6 ağırlıklı filo hedefiniz tamamlamış olan altyapımız, %100 Euro 6 filo hedefi için hazırlıklara başlamıştır. Sağladığımız intermodal çözümler ve yüksek teknolojili Avrupa filomuz ile yılda 100.000 tona yakın karbon salınımı engelliyoruz. 

 

100.000 ton karbon tasarrufu nasıl mı sağlıyoruz?  

Topoğrafik tanıma özellikli sürüş yazılımı 

Euro 6 ağırlıklı filo 

 

Intermodal ve multimodal model çözümler. 

Trieste Roro Taşımaları 

Sete Roro Taşımaları 

Neuss Tren Hattı 

Wells Tren Hattı 

 

Gökbora ve Çevre Projeleri 

 • Gökbora Adana Solar Çatı Projesi 
 • Gökbora Merkez Yemekhane Atıklarından Gübre Üretimi Projesi 
 • Gökbora Merkez %100 Elektrikli Saha Satış Araçları 
 • Yağmur Suyu Arıtma Sistemi Çalışmaları

‘’ Çevrecilik konusunda filomuzun çoğunluğunu Euro 6 özellikli araçlar ile yenilemiş olmamız,öncü olarak, Adana depomuzda solar çatı projemizi , tesislerimizde yağmur suyu arıtma sistemlerinin devreye sokulmuş olması ve binek pazarlama araçlarımızda elektrikli otomobilleri tercih etmemiz bizi 40.yıl hedeflerimize daha da yakınlaştıran niteliktedir.’’

Amacımız;

Başarılı iş hedeflerine ulaşmamızı destekleyen, bilişim teknolojilerinin kullanımında, bilgi güvenliği ilke ve standartlarının, tüm çalışanlarımız tarafından benimsenerek uygulanması ile fiziksel ve elektronik bilgi varlıklarının korunmasını sağlayarak Türkiye’de ve dünyada ‘Bilgi Güvenliği’ alanında öncü kuruluşlar arasında yer almaktır.

Yaklaşımımız;

 • Bilgi güvenliği yönetim sistemimizin ISO 27001:2013 standardının gerekliliklerini yerine getirecek şekilde dokümante edilmesini, belgelendirilmesini ve sürekli iyileştirilmesini sağlamayı,
 • Bilgi güvenliği ile ilgili tüm yasal mevzuat ve sözleşmelere uymayı,
 • Ürün ve hizmetlerimizle ilgili, stratejik hedef, satış, tedarik kaynakları, müşteri ve çalışanların bilgileri gibi kritik verilerin gizliliğini korumayı,
 • Bilgi güvenliği süreçlerini bilginin gizliliğinin, bütünlüğünün ve erişilebilirliğinin korunmasını temel alarak oluşturmayı, iş akış ve prosedürleri ile güvenlik seviyesinin korunmasının sürdürülebilirliğini sağlamayı,
 • Bilgi güvenliğine aykırı durumları zamanında tespit edebilmek ve anında müdahale etmeyi,
 • Tüm çalışanlarımızın ve ekosistemimizdeki iş ortaklarımızın bilgi güvenliği farkındalık düzeylerini yükseltmek için çalışmayı,
 • Değişen ve gelişen bilgi güvenliği tehditlerine karşı risk analizleri gerçekleştirerek proaktif önlemler almayı,
 • Bilgi Güv​enliği Yönetim Sistemi’nin yaşatılması için sürekli iyileştirme fırsatlarının değerlendirilmesi ve gerekli çalışmaların yerine getirilmesini taahhüt ederiz.

 

Şeref ÇAK

İdari Başkan

06.07.2022

Gıda güvenliği yönetim sistemi, Gökbora kalite güvencesi süreçlerinde hayati bir rol oynar. Gıda güvenliği ile ilgili kritik işlemlerde, depolama, taşıma, elleçleme gibi alanları ilgilendiren düzenlemelere ve en doğru uygulamalara uygun olarak yürütülmesini mümkün kılar.
Kalite standartlarımız belirlediği sıkı uyum kurallarına bağlı kalarak bozulma ve çapraz bulaşma ile ilgili riskleri minimuma indirir. İlgili politika ve sertifikasyon yapılan düzenli denetimler ile tüketici sağlığını korur ve gıda tedarik zincirinin bütünlüğünü sağlar.
Yüksek derecede düzenlenen gıda endüstrisinde, uyum sadece bir yasal zorunluluk değil, aynı zamanda pazar itibarını artıran bir hayati unsurdur.

GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

 • Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en hızlı ve en iyi şekilde karşılamak, memnuniyeti sağlamak, tüm çalışanlarımızın ortak çaba ve gayretleri ile kaliteli ürünler üretmek,
 • Ulusal ve uluslararası yasal mevzuat şartları ile gıda güvenliği yönetim sistemi şartlarına uyarak, sisteminin etkinliğini sürekli iyileştirmek,
 • Gelişen teknolojiyi yakından takip edip, sektörde yüksek seviyede rekabet etmek ve pazar payımızı arttırmak,
 • Gıda güvenliği yönetim sistemleri standartlarının şartlarını uygulamak ve sürekli geliştirmek,
 • Gıda güvenliği yönetim sistemleri standartlarının sürekliliğini sağlamak için hedef ve planlarımızı kesintisiz uygulamak,
 • Sürekli eğitim yoluyla gelişimi ve yenilikçi düşünceyi arttırmak,
 • Tüm çalışanlarda gıda güvenliği kültürünü oluşturmak ve geliştirmek için gerekli kaynakları sağlamak,
 • Müşterimize sunduğumuz hizmetlerin her zaman yüksek standartlarda olması için değişen teknolojileri, iletişim araçlarını ve işletme kaynaklarını etkin bir biçimde kullanmak,
 • Tüm bölümlerde işleyişi rutin olarak gözden geçirerek performansı yüksek seviyeye çekmek,
 • Ürünün son müşteriye ulaşıncaya kadar ki zincirin her aşamasını kontrol altında tutarak, problemleri ortaya çıkmadan önlemek,
 • Çalışanlarımızın sağlığını, iş güvenliğini, bugününü ve yarınını güvence altına almak,
 • Doğal kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmak ve ekolojik dengeye zarar vermemek için gerekli her türlü çevresel tedbirleri almak,
 • İnsan haklarına saygılı, hukuk kurallarına ve etik davranış kurallarına karşı sorumlulukların farkında olarak bu sistemi destekliyor ve sürekliğinin sağlanmasını taahhüt ediyoruz.

GÖKBORA ULUSLARARASI NAKLİYAT TİCARET A.Ş.

 

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU HAKKINDA

AYDINLATMA METNİ

 

 1. Veri Sorumlusunun Kimliği

İşbu Aydınlatma Metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun (“KVKK”) “Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlülüğü” başlıklı 10. Maddesi ile Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ uyarınca, veri sorumlusu sıfatıyla Gökbora Uluslararası Nakliyat Ticaret A.Ş. (Gökbora A.Ş. veya “Şirket”) tarafından hazırlanmıştır. Veri Sorumlusu sıfatıyla hazırladığımız işbu “Bilgilendirme” yazısı ile sizlere hangi amaçla kişisel verilerinizin işleneceği, işlenen kişisel verilerinizin kimlere ve hangi amaçla aktarılabileceği, kişisel verilerinizin toplanmasının yöntemi ve hukuki sebebi ve KVKK’nın 11. maddesinde sayılan diğer haklarınızla ilgili olarak bilgi vermek isteriz.

Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verilerinizi aşağıda izah etmiş olduğumuz şekilde ve resmi mevzuat tarafından sınırlar çerçevesinde işlemekte, kaydetmekte, aktarmakta, paylaşmakta ve saklamaktayız.

Şirketimiz, işbu “Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni”ni yürürlükteki resmi mevzuatta yapılabilecek değişiklikler çerçevesinde her zaman güncelleme hakkını saklı tutar.

Gökbora Uluslararası Nakliyat Ticaret A.Ş.

Adres: Namık Kemal Mah.121 No :11 34513 Esenyurt /İSTANBUL

Telefon: +90 212 878 00 00

E-Posta: kvkk@gokbora.com

Kep adresi: gokboranakliyat@hs03.kep.tr

KİŞİSEL VERİ BİLGİ ALMA / İŞLEM TALEBİ BAŞVURU FORMUNU BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ.

 

 1. Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikasının Amacı:

Şirket Esas Sözleşmesinde detaylı olarak belirtilen alanlarda faaliyet gösteren şirketimiz tarafından, söz konusu faaliyetler dolayısıyla; gerek Ticaret Bakanlığı ve ilgili diğer kurumların düzenlemeleri gerekse akdettiğimiz sözleşmeler nedeniyle sözlü, yazılı ya da elektronik kişisel verileriniz toplanmakta ve işlenmektedir. Bu kişisel verileriniz, şirketimizin faaliyet konuları ile ilgili hizmetleri sunabilmek ve bu hizmetlerin kalitesini arttırabilmek, şirketimizin satış, pazarlama ve sair faaliyetlerini yerine getirebilmek, bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme yükümlülüklerine uymak amacıyla kullanılacaktır.

Kişisel verileriniz, açık rızanız bulunmadan yukarıda belirtilen amaçlar dışında kullanılmayacak olup, yasal yükümlülükler ve resmi kurum/kuruluşlar haricinde üçüncü şahıslarla paylaşılmayacak ya da aktarılmayacaktır.

Şirketimiz, söz konusu kişisel verilerinizi sadece; müşterilerin açık rızasına istinaden veya tabi olduğumuz mevzuat başta olmak üzere KVKK md. 5/f.2’de öngörülen diğer hallerde, siz müşterilerimize katma değerli hizmetler, fırsat ve olanaklar sunulması ve hizmet kalitesinin artırılması amacıyla, yurt içinde ya da yurt dışındaki iştiraklerimizle ve doğrudan veya dolaylı bağlı şirketlerimizle ve ortak girişimlerimizle veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları ile ve yeterli önlemler alınmak kaydıyla, faaliyetlerimiz gereği anlaşmalı olduğumuz yurt içinde ya da yurt dışındaki kurumlar, tedarikçiler, yetkili satıcılar/bayiiler/iş ortaklarımız ile paylaşabilecektir.

Yukarıda bahsi geçen amaçlar başta olmak üzere, aşağıda yer verilen amaçlarla doğru orantılı olarak; Kanun’un 4., 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları dâhilinde işlenebilecektir:

 • Tarafımızca sunulan hizmetlerden kişisel veri sahiplerini faydalandırmak için gerekli çalışmaların Şirketimizin iş birimleri tarafından yerine getirilmesi amacı doğrultusunda; kurumsal iletişim ve etkinlik yönetimi aktiviteleri ve süreçlerinde kullanılması,
 • Bilgi Güvenliği Süreçlerinin Planlanması, Denetimi ve İcrası
 • Faaliyetlerin Mevzuata Uygun Şekilde Yerine Getirilmesi
 • Finans ve muhasebe işlerinin yönetilmesi
 • Firma/Ürün/Hizmetlere Bağlılık Faaliyetleri
 • Fiziksel Mekan Denetimi ve Güvenliğinin Yerine Getirilmesi
 • Finansal raporlama ve risk yönetimi işlemlerinin icrası ve takibi,
 • İnsan Kaynakları ve istihdam politikalarının yönetilmesi
 • İş Süreçlerinin Sağlanması ve İyileştirilmesine Yönelik Önlemlerin Alınması
 • İş Sürekliliğinin Sağlanması Faaliyetlerinin Planlanması ve/veya İcrası
 • Etkinlik, toplantı, konferans vb. faaliyetlerin yürütülmesi,
 • Mal/Hizmet Satış Süreçlerinin Yürütülmesi
 • Halkla ilişkiler ve pazarlama politikalarının geliştirilmesi ve iyileştirilmesi,
 • Mevcut ve ileride çıkabilecek hukuki uyuşmazlıkların çözümlenmesi,
 • Müşteri İlişkileri Yönetimi Süreçlerinin Planlanması ve İcrası
 • Müşteri Memnuniyeti Aktivitelerinin Planlanması ve/veya İcrası*
 • Pazarlama/Analiz Çalışmaları**
 • Sözleşme Süreçleri/Sözleşmenin kurulması ve/veya ifası
 • Şirket Operasyonlarının Güvenliğinin Temini
 • Şirketin Sunduğu Ürün veya Hizmetlerden En Yüksek Faydanın Elde Edilmesi İçin İlgili Süreçlerin Planlanması ve İcrası
 • Talep/Şikayet/Öneri Takibi
 • Ürün ve Hizmetlerin Satış ve Pazarlaması İçin Pazar Araştırması Faaliyetlerinin Planlanması ve İcrası
 • Ürün ve/veya Hizmetlerin Satış Süreçlerinin Planlanması ve İcrası
 • Ürün ve/veya hizmetlerin tahsis ve/veya değerlendirme süreçlerinin oluşturulması ve/veya takibi
 • Ürün ve/veya Hizmetlerle İlgili Pazarlama, Tanıtım, Değişiklik ve Bakım Hizmetlerinin İcrası**
 • Verilerin Doğru ve Güncel Olmasının Sağlanması

** ile işaretli amaçlar, müşterilerin açık rızaları kapsamında yerine getirilecek olan işleme amaçlarını ifade eder.

 

 • Kişisel Verileri Toplama Yöntemleri ve Hukuki Sebepleri

 

Gökbora Uluslararası Nakliyat Ticaret A.Ş., kişisel verileri, şirket web adresi, mobil uygulamalar, sosyal medya hesapları, email adresi gibi elektronik/dijital ortamlardan doğrudan müşterilerden, hizmetlerin doğru kullanımı ve müşterinin ihtiyaçları uyarınca hizmetlerde gerekli iyileştirmelerin gerçekleştirilmesi için müşteri tarafından ve müşterinin yararlanmakta olduğu hizmetlerden, potansiyel müşteri adaylarının kendilerinden; Şirketimizin hizmetlerinin müşterilerimiz tarafından kullanılmasını sağlayacak olan çözüm ortaklarımız, diğer iş ortaklarımız vasıtasıyla; fax, idari ve adli makamlardan gelen tebligatlar ve sair iletişim kanalları aracılığıyla işitsel, elektronik veya yazılı olarak öğrenilen verileri, Kanun’un 5. ve 6. Maddelerinde belirtilen aşağıdaki hukuki sebepler doğrultusunda toplamaktadır:

 • Gerekli olduğu durumlarda sizlerden aldığımız açık rızanız
 • Kanunlarda kişisel verilerinizi işlediğimiz sürecin açıkça öngörülmesi
 • Sizlerle bir sözleşme ilişkisi kurmamız veya bu sözleşmeden kaynaklanan ifa yükümlülüğümüz ile doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sizlere ait kişisel verilerin islenmesinin gerekli olması
 • Hukuki yükümlülüğümüzü yerine getirebilmek için zorunlu olan durumlar
 • Sizlerin kişisel verilerinizi paylaşmanız
 • Sizlere bir hak tesis etmemiz, bu hakkı kullandırmamız ve korumamız için veri işlemek zorunda oluşumuz
 • Sizlerin temel hak ve özgürlüklerinize zarar vermemek kaydıyla, sizlerin verilerini işlememizin zorunlu oluşu

 

 1. Özel Nitelikli Kişisel Verilerin İşlenmesi

Kişisel Veri Koruma Kanun’a göre kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi veya diğer inançları, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlığı, cinsel hayatı, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili verileri ile biyometrik ve genetik verileri özel nitelikli kişisel veridir. Şirketimiz, özel nitelikli kişisel verilerin işlenmesinde, ayrıca Kişisel Verilerin Korunması Kurulu tarafından belirlenen önlemleri yeterli düzeyde alır. Şirketimiz, daha iyi hizmet verebilmesi için kişilerin özel nitelikli verilerini ancak ilgili kişiden rıza alarak ve sadece toplama amacına hizmet etmesi için işleyecektir.

 

 1. İşlenen Kişisel Verilerin Kimlere ve Hangi Amaçla Aktarılabileceği

Gökbora Uluslararası Nakliyat Ticaret A.Ş. tarafından toplanan kişisel verileriniz; Aydınlatma Metni’nin II. Maddesinde belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi doğrultusunda ve bu amaçların yerine getirilmesi ile sınırlı olarak; yurt içinde ve/veya yurt dışında yerleşik İş/Çözüm Ortaklarımıza, Şirket yetkililerimize, Tedarikçilerimize, kanunen yetkili kamu/özel kurumlarına ve özel kişi veya kuruluşlar ile üçüncü kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve yukarıda belirtilen amaçlarla sınırlı olarak aktarılabilecek, yurtiçinde veya yurtdışında işlenebilecektir.

 

 1. Kişisel Veri Sahibinin KVK Kanunu’nun 11. Maddesinde Sayılan Hakları

Bu kapsamda kişisel veri sahipleri;

 • Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
 • KVK Kanunu 7. maddede öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 • KVK Kanunu 7. maddede (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 • Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

 

 • Kişisel Verileriniz İşleneceği Süreler

KVK Kanununa uygun olarak, işbu “Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni”nde belirtilen amaçlarla işlenmiş olan kişisel verileriniz, KVK Kanunu madde 7/f.1.’e göre işlenmesi gerektiren amaç ortadan kalktığında ve/veya mevzuat uyarınca verilerinizi işlememiz için zorunlu kılındığımız zaman aşımı süreleri dolduğunda, kişisel verileriniz tarafımızca silinecek, yok edilecek veya anonimleştirerek kullanılmaya devam edilecektir.

 

 • Şirketimizin Kişisel Verilerinizi Kanunlar Gereği Açık Rızanız Olmaksızın İşleyebileceği Durumlar

KVKK’nın 5. maddesi uyarınca, aşağıdaki hallerde Şirketimiz, açık rızanız aranmaksızın yukarıda belirtilen ve kanuna uygun olarak almış olduğu kişisel verilerinizi işleyebilir:

Kanunlarda açıkça öngörüldüğü haller;

 • Fiili imkânsızlık nedeniyle veri sahibi olarak rızanızı açıklayamayacak durumda olmanız veya rızanıza hukuki geçerlilik tanınmayan hallerde kendinizin ya da bir başkasının hayatı veya beden bütünlüğünün korunması için kişisel verinizin işlenmesinin zorunlu olması,
 • Şirketimiz ve ilişkili şirketleri/kuruluşları, Aydınlatma Metni’nin III. Maddesinde belirtilen diğer gerçek ve/veya tüzel kişiler ile akdettiğiniz bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması,
 • Şirketimizin bir hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması,
 • Kişisel verinizin tarafınızca alenileştirilmiş olması,
 • Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması,
 • Sahip olduğunuz temel hak ve özgürlüklerinize zarar vermemek kaydıyla, Şirketimizin meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması.

 

 1. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Talepte Bulunmak İçin:

KVK Kanunu’nun 13. maddesinin 1. fıkrası gereğince, yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmakla ilgili talebinizi Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun belirlediği/belirleyeceği yöntem(ler)le Şirketimize iletebilirsiniz.

Yazılı olarak yapılacak olunan başvurular, “Verisi İşlenen İlgili Kişiler İçin Başvuru Formu” ’nun doldurulması suretiyle

 • Başvuru sahibinin şahsen başvurusu ile,
 • Noter vasıtasıyla,
 • Başvuru Sahibince 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanununda tanımlı olan güvenli elektronik imza ile imzalanmış yada kayıtlı başvuru sahibinin elektronik posta adresinden Şirket kayıtlı elektronik posta adresine (gokboranakliyat@hs03.kep.tr) ya da kvkk@gokbora.com’a gönderilmek suretiyle, tarafımıza iletilebilecektir.

Kişisel verileriniz ile ilgili konularda sadece gokboranakliyat@hs03.kep.tr veya kvkk@gokbora.com e-posta adreslerinin kullanılması gerekmekte olup, bu adresler dışındaki kanallardan gelen talep ve bildirimler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Kişisel verilere ilişkin haklar yalnızca kişilerin kendilerine ait veriler hakkında kullanılabilecektir. Formu dolduran ve ekinde kimliğinizi tespit edici resmi belgeler bulunan kişinin kendisi dışındaki kişilerin verilerine ilişkin talepler dikkate alınmayacaktır. Kimliğinizi tespit edici resmi belgeler eklenmeyen formlar dikkate alınmayacaktır. Veri silme talepleri yerine getirildiğinde dahi resmi makamlar tarafından talep edildiği takdirde verileri resmi makamlarla paylaşmakla yükümlü olduğumuzu bilgilerinize sunarız.

Belirtilen yöntemlerle taleplerinizi bize iletmeniz durumunda, Şirket talebinizin niteliğine göre talebi en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandıracaktır. Ancak, işlemin ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, Şirket tarafından Kişisel Verileri Koruma Kurulunca belirlenen tarifedeki ücret alınacaktır.

KİŞİSEL VERİ BİLGİ ALMA / İŞLEM TALEBİ BAŞVURU FORMUNU BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ.

HİZMETLERİMİZ

Karayolu Taşımacılığı

Havayolu Taşımacılığı

Denizyolu Taşımacılığı

Lojistik ve Depolama

İntermodal Taşımacılık

Proje ve Ağır Yük Taşımacılığı

Express Minivan Taşımacılık

E-Lojistik

Gümrükleme

Sigortalama